DPJC
 

 
  Navigacija
   
Naujienos
   
Apie mus
   
Paslaugos
   
Parama
   
Nuorodos
   
Kontaktai
   
  Parama


Kiti paramos būdai

 
Kalendorius


<   
Sausis 2019
  >
P A T K P Š S
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
 
 
 
     
Pradžia > Paslaugos > Europos savanorių tarnyba (EST)

Europos savanorių tarnyba (EST)


LPF DPJC yra oficialiai akredituota Europos savanorių tarnybos (EST) yra  siunčianti/priimanti/ koordinuojanti organizacija. Mūsų akreditacijos numeris: 2008-LT-6

Europos savanorių tarnyba yra viena iš programos „Veiklus jaunimas“ dalių, kurią finansuoja Europos Komisija. Savanoriui tai nieko nekainuoja. Jam apmokama kelionė, sveikatos draudimas, apgyvendinimas, maistas, vietinis transportas, kalbos kursai ir mokami kišenpinigiai.
Europos savanorių tarnyba (EST) - tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. 

Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą darbą. Europos savanorių tarnyba – tai ir „mokymosi“ tarnyba. Dalyvaudami EST projektuose jaunieji savanoriai ugdo turimus gebėjimus ir įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.

Europos savanorių tarnyba turi:

  • vykti kitoje šalyje nei savanoris gyvena;
  • būti pelno nesiekianti ir neapmokama (padengiamos tik su pragyvenimu/veikla susijusios išlaidos);
  • pilnai įtraukti jaunus žmones į savanorišką veiklą;
  • teikti pagalbą vietos bendruomenei.

EST veikla (savanoriškoji tarnyba) gali vykti įvairiose srityse: kultūros, jaunimo, sporto, socialinės rūpybos, kultūros paveldo, meno, civilinės saugos, aplinkos, vystymosi bendradarbiavimo ir pan. 
EST savanoriams neleidžiama vykdyti labai rizikingos veiklos (pvz., situacijose po krizių, teikiant humanitarinę pagalbą, pagalbą ištikus nelaimėms ir pan.).

Kas gali tapti EST savanoriu? Savanoriu gali tapti kiekvienas jaunas žmogus nuo 18 iki 30 metų, neatsižvelgiant į jo kilmę, teisėtai ir nuolat gyvenantys Programos šalyje arba Partnerėje šalyje. Savanoris turi būti pasiryžęs sutartą laiką gyventi ir atlikti savanorišką tarnybą kitoje šalyje.
Ypač stengiamasi ir skatinama, kad EST įtrauktų mažiau galimybių turinčius žmones, taip pat neįgalius jaunuolius. Tokioje veikloje gali dalyvauti ir 16-17 metų jaunuoliai, jeigu šiai veiklai yra rengiamasi kompetetingai, atsižvelgiama į konkrečius poreikius, užtikrinamas savanorio palydėjimas ir veiklos tęstinumas.

Kiek trunka EST? EST savanoriška tarnyba gali trukti nuo 2 iki 12 mėnesių (neįskaitant parengimo, vertinimo ir savanorio tolesnės veiklos). Jeigu projekte dalyvauja mažiau galimybių turintys jauni žmonės arba savanoriai dalyvauja grupės EST veikloje, minimali tarnybos trukmė gali būti 2 savaitės.

Savanoris EST veikloje gali dalyvauti tik vieną kartą gyvenime. Pagrįstais atvejais (jei projekte dalyvauja mažiau galimybių turintis jaunimas ir taikomas „žingsnis po žingsnio metodas“, jei vykdant ankstesnę veiklą kilo problemų, dėl kurios teko nutraukti tarnybą, arba jei savanoris yra dalyvavęs trumpalaikėje grupinėje veikloje) galima dalyvauti dviejose ar daugiau EST veiklose. Tačiau visa vieno savanorio veiklos trukmė negali viršyti 12 mėnesių.

Kaip tapti EST savanoriu? Norint tapti EST savanoriu, visų pirma reikėtų kreiptis į artimiausią siunčiančią organizaciją Lietuvoje (pvz. DPJC). Siunčianti organizacija padės susirasti priimančią organizaciją kitoje šalyje, pasiruošti savanoriškai tarnybai, suteiks kitos reikalingos informacijos.

SVARBU!

Žemiau pateiktos datos yra skirtos ne tik organizacijoms, kurios nori teikti paraiškas projektų finansavimui gauti, bet ir savanoriams.

Tarkim dabar yra ruduo, o tu nori pradėti savanorišką tarnybą vasarą. Palankiausia projekto ieškoti vasario 1 dienai. Tai reiškia, kad paiešką palankiausia pradėti lapkričio viduryje (praėjus savaitė ar dviems po šio “deadlaino” pabaigos). Tavo užduotis iki vasario 1 d. (termino pabaigos) susirasti priimančią organizaciją arba kitaip sakant patinkantį projektą. Tarkim, gruodžio viduryje, tau pavyko susirasti organizaciją, kuri nori tave priimti. Tai yra gerai ir tu turi nutraukti kitų projektų paiešką, tačiau tai dar nereiškia, kad tu jau 100 proc. išvažiuoji savanoriauti. Po vasario 1 d.(termino pabaigos) apytiksliai praėjus 6-8 savaitėm tu sužinosi ar organizacija gavo subsidiją projekto veiklai. Jeigu atsakymas teigiamas, gali šokinėti iš laimės, kad važiuoji savanoriauti:

Paraiška priimama iki vasario 1 d. Projektas gali prasidėti nuo 05 01 iki 09 30

Paraiška priimama iki gegužės 1 d. Projektas gali prasidėti nuo 08 01 iki 01 31

Paraiška priimama iki spalio 1 d. Projektas gali prasidėti nuo 01 01 iki 06 30

Pastaba! Šios datos neapibrėžia projekto trukmės. Tai tik laiko tarpas nuo kada iki kada gali prasidėti jūsų savanorystė.

Jeigu turite klausimų, reikia pagalbos pildant duomenis apie save ar patarimų dėl paieškos drąsiai kreipkitės. DPJC visada pasiruošusi padėti!

Daugiau informacijos internetiniame puslapyje - http://www.jtba.lt/europos_savanoriu_tarnybaVisos naujienos
 
Europos savanorių tarnyba (EST)
Centre veikiančios programos
Nemokamos kompleksinės paslaugos šeimai
 

Galerija

 

Rėmėjai

 

 

 

 

Dėkojame už paramą

 
     
 
     
2013 - visos teisės saugomos.
 

Adresas: Darželio g. 11 , Klaipėda,  LT-93195

Telefonai: (8 46) 360411, (8 46) 36 00 18 
Mob. telefonas: 867403450 
Faksas: (8 46) 360412 
Įmonės kodas: 2931 15080 
Atsiskaitomoji sąskaita: LT72 7044 0600 0050 6985
Valiutinė sąskaita: LT35 7044 0600 0050 6972, AB SEB BANKAS, Klaipėdos filialas