Grupės tikslas – sukurti erdvę, kurioje mamos galėtų dar labiau stiprinti ryšį su savo vaiku, pasitelkiant teorines žinias ir praktines užduotis, kitų mamų patirtį. Užsiėmimuose dalyvaujama
kartu su mažyliais.
Veiklos: praktinės užduotys, darbas grupėje ir individuliai, žaidimai, diskusijos, pasidalinimai ir kt. Po užsiėmimų galbūt būtų galimybė pabūti sensoriniame kambaryje (pasidalinant po keletą ir apibrėžiant laiką).
Grupės dydis iki 15 mamų.
Užsiėmimų temos (preliminarios ir koreguojamos pagal mamų lūkesčius):
1. Grupės susitarimai, tikslas, lūkesčiai. Susipažinimas tarpusavyje ir su aplinka.
2. AŠ ir mano vaikystės šeima. Aptariami klausimai: ką atsinešiau į savo sukurtą šeimą? Ko stengiuosi nedaryti? Šeimos tradicijos ir jų svarba.
3. Pasidalinimas, kokias emocijas, jausmus ir nuotaikas patiria mamos, augindamos mažus vaikus. Kaip galiu padėti sau ir savo šeimai, kai nutinka sunkesnės situacijos. Kaip gali padėti artimieji.
4. Pyktis. Pykčio modeliai. Vaikų pyktis. Ką su juo daryti, kad pyktis atneštų naudą? Darba grupelėse.
5. Mamos meilės kalba. Pasidalinimas apie knygą „Penkios meilės kalbos. Diskusija ar tai veikia šeimose.
6. Blogų vaikų nebūna, bet jų elgesys kartais „veda iš proto“. Kodėl vaikai zirzia, skundžiasi, kandžiojasi, verkia ir pan. Kokią žinutę jie mums siunčia? Kaip padėti mažyliui.
7. Visuomenės kuriami lūkesčiai šiuolaikinei mamai. Kaip dėl to jaučiuosi? Kodėl žodis „supermamytė“ įgavo neigiamą reikšmę.
8. Savęs pažinimas, pasitelikiant dailės terapiją (koliažas).
9. Šeimos modeliai. Koks „turėtų“ būti amžiaus skirtumas tarp vaikų. Kaip padėti vaikui, kai šeimoje atsiranda dar vienas mažylis. Kas svarbiausias asmuo auginant vaikus: mama, tėtis, o gal abu?
10. Geriausia mama savo vaikui. Aptarimas, atsisveikinimas.
Programą vedančios lektorės Linos Vilkaveckienės kvalifikacija. Socialinės pedagogikos bakalauras, edukologijos magistras.
Daugiau informacijos apie projektą:
https://www.esf.lt/veiklos-sritys/kompleksines-paslaugos/1139