(846)360411info@dpjc.lt

2023-12-08

Drauge kuriame gėrį vaikams! Skirkite 1,2 % paramą DPJC!

Big Brothers Big Sisters

Programa Big Brothers Big Sisters (toliau - BBBS) - tai viena iš seniausių ir efektyviausių programų smurto prevencijoje, skirta padėti vaikams. Jos esmė – savanoriškas vieno suaugusio, Didžiojo Draugo, bendravimas su vienu Mažuoju Draugu (7 – 17 metų vaiku).

BBBS tikslas – padėti vaikui labiau pasitikėti savimi ir kitais, išmokti reikšti savo jausmus bei norus ir elgtis draugiškai.

BBBS esmė. Draugas – tas, kuris išklauso, bet neteisia ir stengiasi suprasti. Kartais vaikams trūksta tokio draugo, kuriam gali papasakoti sėkmes ir sunkumus, o kartais tiesiog kartu patylėti. Programos esmė – savanoriškas vieno specialiai paruošto suaugusiojo ir vieno vaiko bendravimas. Vaikas, vienas iš tėvų/globėjų ir savanoris pasirašo draugystės sutartį, kuri trunka metus. Tokia sutartimi vaikas ir savanoris  susitaria susitikti vieną kartą per savaitę ir praleisti kartu ne mažiau dviejų valandų.

Truputis istorijos. BBBS programa atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose 1904 m., o į Lietuvą atkeliavo 1995 m. Lietuvoje šią programą inicijavo Atviros Lietuvos Fondas. Ši programa pradėta vykdyti Vilniuje, Paramos vaikams centre. Šiuo metu BBBS sėkmingai veikia daugelyje Lietuvos miestų.

Savanorystė. Savanoriais gali tapti žmonės nuo 18 m., baigę paruošiamuosius kursus ir galintys skirti keletą valandų per savaitę savanoriškai veiklai.

Vienos draugystės istoriją galite pasiskaityti čia.

 

Tapk BBBS programos savanoriu!

Jei domiesi savanoryste BBBS programoje, užpildyk šią registracijos formą. Pasirinkęs sau patogiausią laiką informacinės dienos susitikimui, atvyk į DPJC adresu Darželio g. 11.

Informacinės dienos metu galėsi daugiau sužinoti apie savanorystę BBBS programoje bei užduoti Tau rūpimus klausimus.

 
Artimiausių mokymų tvarkaraštis:
 
Informacija ruošiama.
 
 
Kontaktai: tel. (8 46) 360 411, 8 675 10235, el. p. reda.k@hotmail.de